AA

VAS MEGYEI DIÁK KÉPVISELI HAZÁNKAT A SANGHAJI SZAKMÁK VILÁGBAJNOKSÁGÁN 2021-BEN

Szerző: Papp Helén
2020. szeptember 16.

A Szakmák Világbajnokságának (WorldSkills) országos döntőjében autószerelés témában Ölbei Zsolt bizonyult a legjobbnak, aki a celldömölki Termotel Kft.-nél töltötte szakmai gyakorlatát és a VMSZC Savaria Technikum és Kollégium tanulója volt.

A hazai Szakmák Világbajnokságának első, online fordulóján elsősorban szakmai elméleti tudásból kellett számot adni, Ölbei Zsolt innen jutott tovább a 2020. augusztusában Győrben megrendezett döntőbe. A gyakorlati megmérettetésen 4 feladatot kellett teljesítenie (motorszerelés és -mérés, fékrendszerek diagnosztikája és szervize, diagnosztika, alsó-felső műszaki és elektromos átvizsgálás, továbbá futómű-beállítás), valamint egy 10 kérdésből álló kvízt kellett megoldania. A feladatok értékelése után egyértelműen Zsolt lett a győztes.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2011 óta végzi a Skills Hungary program keretében a WorldSkills és a EuroSkills versenyekkel kapcsolatos feladatokat. A kétévente megrendezendő versenyeken minden jelentős ipari és gazdasági területen megmérettetnek a szakmák legjobbjai. Mind a hazai, mind a nemzetközi verseny célja, hogy népszerűsítsék a szakképzést és a szakmákat, és megismertessék, valamint meghatározzák a nemzetközi standardokat. A verseny szakmák közé 2018-ban került be az autószerelő szakma is.

Ölbei Zsolt autóelektronikai technikus végzettséget szerzett, majd az autótechnikus szakmát is elsajátította. Szakmai gyakorlata helyszínéül a celldömölki Termotel Kft.-t választotta, ahol kiváló szakmai munkában vehetett részt. A Termotel Kft. számára mindig is fontos volt a jövő generációjának segítése. Továbbképzett szakembergárdája és műszerezettsége ideális helyet biztosít tanulói számára.

A Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Termotel Kft. sok sikert kíván Ölbei Zsoltnak a 2021-es döntőn, Sanghajban!