A Széchenyi Kártya Program MAX+ a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését szolgáló államilag támogatott hitelprogram.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium felülvizsgálta a Széchenyi Kártya Program kondícióit és egyes termékfeltételeit, egyrészt a piaci kamatkörnyezetben az utóbbi időben tapasztalható csökkenő tendenciák, illetve a hazai támogatott hitelprogramoknál alkalmazott finanszírozói marzs összehangolásának szándéka miatt, másrészt a Program versenyképességének fenntartása érdekében.
Folytatódik a Széchenyi Kártya Program, amely kedvezményes finanszírozási lehetőségeket biztosít a hazai kkv-szektornak. A kormány a Széchenyi Kártya Programon keresztül immár 20 éve biztosít a vállalkozások mindenkori finanszírozási igényeihez illeszkedő pénzügyi megoldásokat.
Meghirdetésre kerültek a következő időszakban elérhető Széchenyi Kártya Program konstrukciói SZKP MAX+ néven, december 23-tól elérhetők a hitelekre vonatkozó részletes információk, Üzletszabályzatok és az igényléshez szükséges dokumentumok a www.kavosz.hu oldalon. A tényleges kérelem benyújtás lehetősége várhatóan január elejétől fog megnyílni.
A SZéchenyi Beruházási Max és az Agrár Széchenyi Beruházási Max hitelkonstrukciókra vonatkozó kérelmek benyújtása 2022. november 30. befogadási határdátumig lehetséges .
Jövőre közel 60 milliárd forintot biztosítanak a program keretén belül a kkv-knak, de egészen 2023-ig előirányozták a kötelezettségvállalás mértékét.
A kormány segítséget nyújt a működési költségek és a beruházások finanszírozásához.
A 2022. szeptember 17-i Kormányinfón többek között elhangzott, hogy a kormány Támogatási programot indít az energiaintenzív kkv-k számára.
A kormány 2022. június 16-i ülésén megtárgyalta a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését szolgáló, különböző támogatott finanszírozási lehetőségeket kínáló Széchenyi Kártya Program eredményeit, és döntött a Program megerősítéséről. A kormány döntésének köszönhetően a Széchenyi Kártya Program továbbra is rendkívül kedvező feltételek mellett folytatódik, sőt a kormány az energiaválság okozta megnövekedett energia többletköltségek finanszírozásának könnyítése, valamint a hatékonyságnövelő és technológiaváltást segítő beruházások elősegítése érdekében két új speciális, kiemelten támogatott hitelkonstrukciót is bevezet.