A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2025. június 3-án Török-Magyar Üzleti Fórumot szervez, melyre Vas vármegyei vállalkozásokat is várnak.
Az EU fenntartható finanszírozási keretének célja a fenntarthatóságba történő beruházások támogatása. A European Chamber Organisation Eurochambres és az SME United által végzett felmérés a piaci gyakorlatokat és a reform szükségességét vizsgálja a kis- és középvállalkozások (kkv-k) szempontjából. Kérjük, a kérdőív kitöltésével segítsék munkájukat!
A Demján Sándor Program részeként 155,6 milliárd forintos keretösszeggel elindult a Nemzeti Bajnokok egyműveletes kombinált hitelprogram, amelynek célja a kkv-k termelékenységének és exportképességének növelése a zöld és digitális átállás elősegítésével.
Az Európai Parlament május 21-én ötödik alkalommal hirdette meg a Daphne Caruana Galizia újságírói díj pályázatát. A kiemelkedő újságírói teljesítményt elismerő Daphne Caruana Galizia újságírói díjjal évről évre azokat az újságírókat tünteti ki az Európai Parlament, akik munkájukon keresztül az európai alapértékeket és alapelveket, így például az emberi méltóságot, a szabadságot, a demokráciát, az egyenlőséget, a jogállamiságot vagy az emberi jogokat védik és támogatják.
A készenléti, kikapcsolt és hálózatvezérelt készenléti üzemmódban lévő elektromos készülékek energiafogyasztására vonatkozó felülvizsgált uniós szabályok 2025. május 9-től alkalmazandók.
Uniós jogszabályok és nemzetközi szerződések alapján 2025-ben már 116 joghatósággal cserélt információt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, amely a külföldön vezetett számlákról is információkkal rendelkezik. Ezekre sok esetben érkeznek osztalék, kamat és tőkejövedelem, amiket szintén fel kell tüntetni az adóbevallásban. A hatóság 2025-ben 93 országból érkezett információk alapján már háromezer adózónál kezdett vizsgálatot.
Az Európai Bizottság Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Főigazgatósága (DG Agri) az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalával (EUIPO) együttműködve új földrajzi árujelző kereső portált, új GIview-t hozott létre, amely átfogó információt nyújt az EU-ban és külföldön oltalom alatt álló földrajzi árujelzőkről, megkönnyítve a szükséges információk elérését.
Idén május 1-én ünnepeltük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak számos, nehezen számszerűsíthető gazdasági előnye van: a vámmentes uniós export, a működőtőke-beáramlás és a szabad munkaerőáramlás.